O Mnie

Witam Panie na mojej stronie internetowej poświęconej zabiegowi ThermiVa i ginekologii estetycznej.

Piotr Klimczak
Piotr Klimczak

Nazywam się Piotr Klimczak, jestem specjalistą ginekologii i położnictwa oraz specjalistą ginekologii onkologicznej.

Moja droga zawodowa rozpoczęła się od studiów na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocław (lata 1987-1993), następnie zdobywałem kolejne szczeble specjalizacyjne:

 • 1998r. - specjalizacja I-go stopnia z ginekologii i położnictwa
 • 2004r. - specjalizacja II-go stopnia z ginekologii i położnictwa
 • 2011r. - specjalizacja z ginekologii onkologicznej

Moje doświadczenie zawodowe zdobywałem na różnych oddziałach:

 • 1995-2003 - Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Głuchołazach
 • 2003-2003 - Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Kędzierzynie-Koźlu (specjalizacja)
 • 2003-2006 - Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Prudniku
 • 2006-2010 - Oddział Onkologii Ginekologicznej Opolskie Centrum Onkologii w Opolu
 • 2010-2016 - Oddział Radioterapii i Ginekologii Onkologicznej Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu
 • od 2016 - Oddział Ginekologii Onkologicznej Opolskie Centrum Onkologii w Opolu i Wielkopolski Szpital św. Wojciecha

Jestem członkiem:

 • Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej
 • Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego
 • European Society of Gynaecological Oncology

Jestem lekarzem z ponad 25 letnim doświadczeniem w zawodzie. W swojej pracy zawodowej zajmowałem się pracą położniczą, taką jak prowadzenie ciąży, praca na porodówce czy opieka ginekologiczna w szerokim spektrum działania. Obecnie od 12 lat skupiam się przede wszystkim na problemach onkologicznych.

Moja codzienna praca wypełniona jest diagnostyką nowotworów narządu rodnego i prowadzeniem skojarzonego leczenia onkologicznego, które obejmuje terapie systemowe w postaci chemioterapii, immunoterapii i hormonoterapii, a szczególnie zaawansowane techniki leczenia operacyjnego, co stanowi główny punkt moich zainteresowań.

Co ważne wprowadzając i rozwijając nowych technik leczenia zwracam uwagę nie tylko na efekty w formie wyleczenia moich pacjentek, ale również na to, jak będzie wyglądać ich dalsze życie. Uważam, że jakość życia pacjentów to najważniejszy cel w doborze leczenia, zaraz po dążeniu do wyleczenia pacjentki.

Kształcąc się i rozwijając swoje pasje zawodowe trafiłem na szkolenie omawiające wykorzystanie radiofrekwencji w ginekologii, stąd moje zainteresowanie urządzeniem ThermiVa. Uznałem, że jest to urządzenie, które może pomóc szerokiej grupie kobiet, pojawiającej się ze swoimi problemami w moim gabinecie. Uważam, że radiofrekwencja w ginekologii ma bardzo szerokie zastosowanie, o czym szerzej piszę na mojej stronie.

Zapraszam zatem na konsultację i zabieg, a wcześniej na zapoznanie się z informacjami zawartymi na stronie. Starałem się tutaj jak najszerzej podzielić moją wiedzą na temat radiofrekwencji i jej zastosowaniu w ginekologii.

Jeśli są jeszcze jakieś pytania, które chciałby Panie zadać, to proszę o kontakt mailowy na adres kontakt@thermiva.opole.pl.