ThermiVa - Czym jest thermiva

ThermiVa - Czym jest thermiva

Urządzenia elektryczne w leczeniu są używane odkąd wynaleziono elektryczność. Obecnie radiofrekwencja (RF) wykorzystywana jest do wytwarzania fali elektronów do cięcia, koagulacji czy destrukcji tkanek, natomiast użycie niskiej częstotliwości wykorzystywane jest w rehabilitacji np. do leczenia przykurczów mięśniowych.
Dużym postępem okazało się użycie energii RF o charakterystyce nieablacyjnej (czyli nieniszczącej). Otworzyło to drogę do leczenia zaburzeń skóry i śluzówek celem ich restrukturyzacji poprzez remodeling matrycy kolagenowej.
Fale radiowe wytwarzają w skórze ciepło, które powoduje częściową denaturację kolagenu oraz obkurczenie i zwiększenie ilości włókien kolagenowych. Termostymulacja fibroblastów skóry powoduje tworzenie nowej elastyny i kolagenu. Z kolei rozszerzenie naczyń krwionośnych, pod wpływem wzrostu temperatury poprawia ukrwienie i odżywienie skóry i śluzówek i poprawia ich metabolizm. Wynikiem tego działania jest ujędrnienie skóry i rozpulchnienie śluzówek ze zwiększeniem wydzielania śluzu pochwowego.
W ginekologii nowoczesnym urządzeniem obecnie stosowanym do leczenia zaburzeń związanych ze zwiotczeniem i upośledzeniem funkcji skóry, tkanki podskórnej i śluzówek jest TermiVa.

TermiVa jest urządzeniem monopolarnym o przepływie prądu od elektrody podgrzewającej (czynnej) do elektrody obojętnej, przez co obszar ogrzanych tkanek jest większy i głębszy.
Zabiegi za pomocą urządzenia TermiVa wykorzystują fale radiowe o wysokiej częstotliwości do wywołania efektu termicznego w tkance (skóra i tkanka podskórna). Efekt ten powstaje przez przepływ prądu o wysokiej częstotliwości i wytworzenie pola magnetycznego. Pole to wymusza ruch jonów i emisję ciepła wewnętrznego. Tkanki nagrzewają się do 45-47 st C. Im bardziej nawodnione tkanki i z większą ilością jonów, tym większy efekt podgrzania. W ginekologii Thermiva jest niechirurgiczną technologią służącą do wzmocnienia napięcia skóry śluzówek przy pierwszych objawach ich zwiotczenia i służy do leczenia wynikających z tego problemów.