ThermiVa - Po porodzie

ThermiVa - Po porodzie

Ciąża, to czas wielu zmian w organizmie kobiety. Wiele z nich dokonuje się na poziomie komórkowym i molekularnym i zmienia budowę jej ciała. Uwodnienie tkanek zwiększa ich rozciągliwość, co sprzyja prawidłowemu przebiegu porodu, lecz w związku z jego mechanicznymi obciążeniami może spowodować czasowe lub trwałe zburzenia statyki narządu rodnego.

Rozluźnienie mechanizmu wieszadłowego wraz z mięśniami dna miednicy oraz rozciągnięcie tkanek budujących ścianę pochwy może dawać efekt „luźnej pochwy” oraz powodować nietrzymanie moczu. O ile ćwiczenia mięśni dna miednicy po porodzie są wstanie przywrócić częściowo odpowiednie stosunki anatomiczne, to problem rozciągnięcia ścian pochwy leży w ich wnętrzu, w zaburzeniach ich struktury na poziomie włókiem kolagenowych i elastynowych.

Do ich regeneracji i restrukturyzacji używamy radiofrekwencji jako metody nieinwazyjnej i nieuszkadzającej.

Urządzeniem dedykowanym do remodelingu struktur włókienkowych ściany pochwy przy użyciu radiofrekwencji jest ThermiVa. Przy pomocy dopochwowej głowicy czynnej generowane jest podwyższenie temperatury śluzówki pochwy i tkanek głębszych, co powoduje przebudowę włókien kolagenowych z ich skróceniem oraz stymulację komórek do wytwarzania większej ilości włókien kolagenowych i elastynowych. Efekt podgrzania powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i stymuluje komórki do zwiększania wydzielania śluzu, a to wydatnie zwiększa nawilżenie pochwy.

Suma tych działań powoduje ujędrnienie i obkurczenie ścian pochwy, co przekłada się na wyraźne poprawienie mechanizmów podtrzymujących cewkę moczową, a to przekłada się na cofnięcie się objawów nietrzymania moczu i uczucia luźnej pochwy. Następuje również wyraźna poprawa w komforcie i odczuwaniu przyjemności w trakcie seksu porównywalna do czasu przed ciążą

Zastosowanie radiofrekwencji za pomocą urządzenia terapeutycznego ThermiVa daje doskonałą szanse na poprawę jakości życia w sytuacji pojawienia się uciążliwych dolegliwości, często ocenianych jako wyraźne obniżenie komfortu życia, a związanych z często wyczekiwanym wydarzeniem jakim jest urodzenie dziecka. Warto zaznaczyć, że działanie to na tle innych nieoperacyjnych metod jest działaniem nieuszkadzającym tkanki, niewymagającym procesu gojenia z utrzymującym się długotrwałym efektem.

Oczywiście zdawać sobie należy sprawę z tego, że zdarzają się sytuacje, których rozwiązania należy poszukiwać tylko w metodach operacyjnych. Ich diagnostyka i zakwalifikowanie do odpowiedniej procedury operacyjnej spoczywa w rękach lekarza.