ThermiVa - Seks

ThermiVa - Seks

Seksualność zależy od wielu czynników związanych z ciałem człowieka, jego psychiką, społecznością i sytuacją życiową, w której się w danym momencie znajduje. Zaburzenia psychiki lub jej dobrostan mają kluczowy wpływ na zachowania seksualne, na jego zahamowania lub brak nad nimi kontroli. Świadomość kształtuje całość naszego życia seksualnego, tak wiec śmiało można uznać mózg naczelnym narządem odpowiedzialnym za seks.

Równocześnie choroby ciała, które ograniczają fizyczność człowieka limitują jego potrzeby seksualne i możliwość ich realizowania, należy tu wspomnieć przede wszystkim o chorobach onkologicznych, metabolicznych (cukrzyca, choroby krążenia itp.) czy trwałych urazach. Innym aspektem jest sprawność funkcjonalna narządów płciowych, u mężczyzn objawiająca się możliwością wygenerowania i utrzymania wzwodu, u kobiet natomiast reaktywnością stref erogennych umożliwiających osiąganie orgazmów.
W celu osiągania oczekiwanej satysfakcji z seksu u kobiet musi współdziałać w obrębie pochwy i sromu zespół elementów czynnościowych. Nabrzmienie warg sromowych wraz z łechtaczką oraz wydzielanie śluzu pochwowego wraz z wzrostem napięcia i nabrzmieniem ścian pochwy są niezbędnymi elementami do osiągania orgazmu. Niedostatki w tym zakresie prowadzą często do niezadowolenia z życia seksualnego i na zasadzie sprzężenia dodatniego krok po kroku pogłębiają problem.

W celu poprawy takiej sytuacji można zastosować radiofrekwencję przy pomocą urządzenia TermiVa.

Jaki jest mechanizm działania zabiegu ??

Podwyższenie temperatury tkanek łechtaczki i jej okolicy powoduje zwiększenie napięcia ciał jamistych oraz rozpulchnienie jej okolicy poprzez zwiększenie ukrwienia. Całość procesu daje lepszą ekspozycję łechtaczki, co wraz z pobudzeniem zakończeń nerwowych powoduje znaczą poprawę w odczuwaniu orgazmów łechtaczkowych. Natomiast podgrzewanie ścian pochwy daje rozbudowanie sieci włókien kolagenowych i polepszenie ich ukrwienia. Daje to w efekcie zwiększenie napięcia ścian pochwy oraz poprawę jej nawilżenia poprzez stymulację wydzielania śluzu. Dodatkowe działanie na przednią ścianę pochwy powoduje zwiększenie ukrwienia i uwydatnienie okolicy punktu G. Sumowanie tych działań wpływa na wyraźną poprawę w odczuwaniu orgazmów pochwowych.
W oczywisty sposób uzyskanie takiego wpływu na odczuwanie orgazmów skutkuje ogólną poprawą satysfakcji w trakcie seksu u obojga partnerów.